РІТЕЙЛЗбільшення прибутковості роздрібної мережі

ПРОГРАМИ Збільшення прибутковості роздрібної мережі:

Ми запускаємо новий проект, спрямований на вирішення поточних проблем Українських торгових мереж.

Нашою головною місією/мета є швидке зміцнення малого та середнього бізнесу та побудова стійкої платформи для майбутнього розвитку, який сподіваємося не за горами

Що ми пропонуємо?

Побудувати систему в найкритичніших місцях бізнес процесів управління асортиментом, товарними запасами, промо-активностями, викладкою, максимально ефективні партнерські відносини з постачальниками. Це дозволить розірвати коло проблем за досить короткий час (2-3 міс.) та побудувати фундамент для більш серйозних змін на рівні стратегії та бізнес процесів компанії.

Спосіб взаємодії з Вами:

 • Експрес аудит з метою визначення найкритичніших місць в процесах компанії
 • 30% роботи ми робимо своїми руками
 • Робочі групи з метою передачі методології, навчання, постановки задач
 • Мотивація та зниження супротиву персоналу, зміни в системі управління
 • Контроль впровадження
 • Розвиток керівників з метою подальшої підтримки системи

Напрямки змін:

АСОРТИМЕНТ:

 • Збалансоване скорочення асортименту
 • Оптимізація асортименту на рівні цінових сегментів та брендів
 • Покриття незаповнених потреб на рівні споживчих сегментів
 • Розширення долі імпорту
 • Форматування асортиментних матриць з метою збільшення прибутку.

ПОСТАЧАЛЬНИКИ:

 • Оптимізація портфеля постачальників
 • Переключення на прямі контракти з виробниками
 • Пошук нових постачальників (в тому числі імпорт).

ЦІНОУТВОРЕННЯ, ДОДАТКОВІ НАДХОДЖЕННЯ:

 • Покращення цінового сприйняття мережі + максимізація маржинального прибутку
 • Запровадження системи оперативного реагування на зміну роздрібних цін конкурентами
 • Запровадження системи оперативного реагування на зміну закупівельних цін постачальниками
 • Максимізація додаткових надходжень та покращення комерційних умов.

ВИТРАТИ, НЕДООТРИМАНИЙ ПРИБУТОК:

 • Кероване скорочення маркетинговий витрат
 • Скорочення % out-of-stock
 • Скорочення % неліквідів.

ПРОМО-АКЦІЇ:

 • Побудова графіка промо-активностей, механіки акцій, системи вибору акційних пропозицій
 • Збільшення агресивності акційних пропозицій
 • Покращення наявності та зменшення після акційних залишків.

ЗОНУВАННЯ. МЕРЧЕНДАЙЗИНГ:

 • Зміна торгових зон, переобладнання магазинів з метою покращення комфорту в процесі покупки + більш ефективного використання торгової площі
 • Зміна викладки товару на полиці з метою полегшення вибору в процесі покупки + більш ефективного використання торгової площі

Вартість: абонентська місячна плата

Першім 3-м клієнтам пропонується знижка в розмірі 30%

Генератор прибутку роздрібної мережі

Відмінності проекту «Генератор прибутку роздрібної мережі» від звичайного консалтингового проекту:

ВідмінностіПроект «Генератор прибутку роздрібної мережі»Звичайний консалтинговий проект
Виконання роботи з впровадження змін65-75% роботи виконується спеціалістами «BCG Academy», 25-35% виконують спеціалісти клієнта, що дозволяє швидко і якісно впроваджувати зміни в роботу процесів і швидко отримувати результат. Роздрібна мережа отримує додаткових 80-120 годин в тиждень роботи професіоналів вищого ґатунку рівня керівників, що дозволяє працівникам і керівникам компанії в повному обсязі виконувати всю операційну діяльність.20-25% роботи виконується консультантами, 75-80% виконують спеціалісти клієнта. Зазвичай, консультанти виконують глобальний аудит, письмовий опис процесів, проводять наради і збирають робочі групи з працівниками, що забирає у працівників до 40% робочого часу і це приводить до погіршення операційної діяльності працівників.
Підхід до роботиAgile methodology. Покращення починаються з найбільш болючих точок втрат компанії (прибуток/оборотність/товарообіг/…). Зміни впроваджуються швидко, власники і працівники бачать результати за 2-3 місяці роботи. Паралельно зі змінами процесів відбувається навчання персоналу. Такі покрокові дії зі зрозумілими і вимірюваними результатами допомагають процесам і працівникам легше адаптуватись і вчитись.Waterfall methodology. Каскадна модель за принципами якої системно і послідовно розробляється письмовий опис всіх процесів і інструкцій на всіх рівнях, потім іде процес впровадження, потім корегування. Зазвичай, з початку проекту до моменту отримання результату проходить від 1-го до 3-х років. Дуже часто такі проекти не доводяться до кінця, тому що дуже довгий час клієнт не може отримати видимий результат, тому такі чинники як мотивація працівників, віра в проект керівництва, зовнішні зміни на ринку вбивають проект раніше ніж він досягає половини свого шляху.
Отримання результатів1-3 місяці1-3 роки
Витрати на проектОкупність витрат на проект Ви точно зможете побачити на 2-ий місяць проекту, починаючи з 3-го місяця проекту Ви зможете прорахувати інвестиційну привабливість проекти (покращення результатів прибуток/оборотність/товарообіг/ – витрати на проект).Компанія виключно інвестує в проект

приблизно 1 рік. Окупність проекту за 2-3 роки, прибуток компанія отримує десь через 2,5-3 роки після початку проекту.

 

Чому вигідно замовити «Генератор прибутку роздрібної мережі», а не зробити цю роботу самій мережі?

 1. Давайте чесно, керівництво роздрібної мережі має неймовірний обсяг щоденної операційної роботи і зупинити цю «доменну піч» неможливо, інакше бізнес може не втримати свої позиції на ринку. Для того, щоб впроваджувати критично необхідні зміни потрібні час і компетенції. Як правило, саме часу и вільних компетентних працівників не вистачає. Тому «BCG Academy» додає ці компетентні фахові години Вашому бізнесу (80-120 годин в тиждень). Це дозволить Вашому бізнесу впроваджувати сучасні підходи і процеси з першого місяця співпраці, а значить нарощувати свою фінансову стабільність і конкурентоспроможність на ринку.
 2. Відверто кажучи, найбільш складна робота по впровадженню критично необхідних змін припадає на перші місяці проекту, тому що потрібно «вичистити» асортимент, постачальників, «закрити» вузькі місця, за які ніхто не несе відповідальності, прибрати неліквіди і т.д., тобто ліквідувати дірки втрат мережі. В проекті «Генератор прибутку роздрібної мережі» команда «BCG Academy» робить це своїми руками і дуже швидко, тому що в нас (в порівнянні з працівниками мережі) немає жалю і страху порушити історично сформовані зв’язки, прикривати давно зроблені помилки, захищати «свої функціональні кордони». Тому ми в 10 разів швидше и в 4 рази якісніше виконуємо цю брудну, але вкрай необхідну роботу.
 3. І ще одне, кожен бізнес , як і кожна людина, весь час задається питанням, чи все правильно ми робимо? В цьому сенсі фаховий погляд зі сторони обов’язково додає більшу варіативність рішень і підходів. Тому співпраця з «BCG Academy» дозволяє керівникам мережі обмінюватись поглядами, досвідом, технологіями з консультантами; працівники мережі отримують необхідне навчання, що безумовно полегшує керівникам керування процесами і персоналом, а це в свою чергу приводить до зростання конкурентоздатності мережі, привабливості її в якості роботодавця.

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК, ZOOM ЗУСТРІЧ

Закупнику завжди доводиться балансувати на межі задоволення потреб покупця та досягненням необхідної прибутковості.

Не просто вибрати найкращий асортимент із величезної різноманітності товарів і ще розташувати його на лімітованій кількості місця на полиці.

На щастя, існує система категорійного менеджменту, яка допомагає аналізувати очікування покупця конкретного магазину, побудувати ідеальну асортиментну матрицю та впровадити процес, який її підтримуватиме по всьому ланцюжку руху товару.

Тривалість: 4-16 годин

Для кого це навчання:

категорійних менеджерів, спеціалістів з товарних груп, керівників відділу закупівель, комерційних директорів, власників бізнесу

Формати навчання:

 • Семінар
 • Тренінг
 • Практикум
 • Робоча група

Результати для компанії та учасників:

Після закінчення програми учасники отримають інструменти та методики збільшення прибутку за рахунок більш ефективного управління асортиментом:

 • На прикладі реальних практичних кейсів у учасників формуються навички форматування магазинів, оптимізації товарного класифікатора, створення асортиментної матриці, визначення ролей категорій, сегментів та товарних позицій.
 • Після навчання учасники зможуть самостійно розробити стратегію категорії та оптимізувати асортимент на основі даних комплексної аналітики компанії та з урахуванням аналізу асортименту конкурентів.

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ

Якщо ви плануєте впровадження категорійного менеджменту або зважуєте все за і проти, вам варто сформувати свою стратегію впровадження ще до старту проекту.

Це допоможе продати переваги проекту вашим співробітникам, убезпечити себе від неправильних рішень та не винаходити велосипед.

Тривалість: 1 день (8 академічних годин)

Для кого цей тренінг:

комерційні директори, категорійні менеджери, менеджери із закупівель, співробітники відділу цін, маркетологи, операційні директори, директори з продажу, керуючі магазинами, керівники IT-відділу, власники бізнесу

Формат: організаційна сесія

Методика навчання:

Сесія підготовлена на основі найкращих світових практик управління асортиментом і реальних проектів з впровадження категорійного менеджменту.

У процесі сесії ви отримаєте відповіді на такі запитання:

 • Яку модель впровадження вибрати?
 • Як адаптувати стратегію та бізнес процеси компанії до впровадження категорійного менеджменту?
 • Як зробити бізнес процеси управління асортиментом прозорими та системними?
 • Як модифікувати інформаційну систему компанії під стандарти категорійного менеджменту?
 • Як знизити опір співробітників під час впровадження категорійного менеджменту?
 • Як запровадити стандарти категорійного менеджменту?

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ

Категорійний менеджер завжди стоїть перед дилемою – як збільшити маржу та не втратити покупця?

Ефективне ціноутворення роздрібної мережі:

 • Опирається на стратегію та позиціонування
 • Враховує поточний рівень закупівельних цін та актуальні ціни у конкурента на полиці
 • Формує навичку збільшення маржинальності за рахунок зміни балансу цінових сегментів та товарів з різними ролями.

 

Тривалість тренінгу: 4-16 годин

Для кого цей тренінг:

категорійні менеджери, менеджери із закупівель, співробітники відділу цін, маркетологи, комерційні директори, власники бізнесу.

Формати навчання:

 • Семінар
 • Тренінг
 • Практикум
 • Робоча група

Результати для компанії та учасників:

Після закінчення програми учасники:

 • Навчаться підвищувати маржинальність за рахунок створення конкурентної цінової стратегії роздрібної мережі чи магазину
 • На прикладі реальних практичних кейсів отримають навички створення системи контролю за рівнем закупівельних та роздрібних цін
 • Отримають навички управління націнкою на рівні цінових та споживчих сегментів та товарних позицій.

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ

Товарні запаси можуть генерувати прибуток, створювати додаткові витрати або бути причиною недоотриманого прибутку та лежати мертвим вантажем. Все питання у тому, як організувати процес руху товарів так, щоб система показувала максимально можливий результат!

Тривалість тренінгу: 4-16 годин

Для кого цей тренінг:

категорійні менеджери, менеджери із закупівель, співробітники керуючі замовленнями, маркетологи, операційні директори, директори з продажу, керуючі магазинами комерційні директори власники бізнесу.

Формати навчання:

 • Семінар
 • Тренінг
 • Практикум
 • Робоча група

Результати для компанії та учасників:

Після закінчення програми учасники:

 • Навчаться знижувати витрати, збільшувати прибуток та оборотність товарних запасів компанії за рахунок створення ефективної системи управління товарними запасами та поставками
 • На прикладі реальних практичних кейсів отримають навички прогнозування попиту, зниження рівня неліквідних запасів та «дірок на полиці»
 • Навчаться інтегрувати процес управління асортиментною матрицею із замовленням та планограмою

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ

Промо-акції – один з ефективних інструментів стимулювання збуту, які не тільки створюють додатковий привід відвідування магазину і змушує покупця витратити більше, а й формують правильний імідж роздрібної мережі та магазину.

Тривалість тренінгу: 4-16 годин

Для кого цей тренінг:

категорійні менеджери, менеджери із закупівель, маркетологи, комерційні директори, власники бізнесу.

Формати навчання:

 • Семінар
 • Тренінг
 • Практикум
 • Робоча група

Результати для компанії та учасників:

Після закінчення програми учасники:

 • Вчитися створювати таку систему просування товарів, яка працюватиме на максимальне збільшення трафіку та суми купівлі
 • На прикладі реальних практичних кейсів учасники сформують навичку стратегічного промо-планування;
 • Навчаться оцінювати ефективність та оптимізувати бізнес-процес промо-акції
 • Зможуть застосовувати основні принципи категорійного менеджменту під час планування промо-активностей.

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ

Ефективне розташування товару в торговому залі та на полиці може змінити потік покупців, збільшити трафік, середній чек та загальний обсяг прибутку.

Тривалість тренінгу: 4-16 годин

Для кого цей тренінг:

категорійні менеджери, менеджери із закупівель, маркетологи, мерчендайзери, комерційні директори, власники бізнесу.

Формати навчання:

 • Семінар
 • Тренінг
 • Практикум
 • Робоча група

Результати для компанії та учасників:

Після закінчення програми учасники:

 • Навчаться створювати таку систему розташування обладнання та викладення товарів, яка керуватиме маршрутом покупця та збільшуватиме суми покупки
 • На прикладі реальних практичних кейсів учасники навчатимуться правильно аналізувати ефективність використання торгової площі та розподіляти торгові зони в магазині, самостійно розробляти стандарти мерчендайзингу.
 • Отримають навичку розподілу полиці на підставі дерева прийняття рішень та з урахуванням прибутковості полиці

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ

Як зробити так, щоб управлінське рішення кожного менеджера працювало на інтереси бізнесу:

 • Показати взаємозв’язок стратегії компанії та ключових показників бізнесу
 • Сформувати навичку ефективного моніторингу ключових показників
 • Навчити приймати ефективне рішення, яке працюватиме на збільшення прибутку по всьому ланцюжку руху товару
 • Сформувати навички побудови звітів, які дозволять приймати ефективні управлінські рішення.

Тривалість тренінгу: 4-16 годин

Для кого цей тренінг:

категорійні менеджери, менеджери із закупівель, маркетологи, операційні директори, директори з продажу, керуючі магазинами, керівники IT-відділу, комерційні директори, власники бізнесу

Формати навчання:

 • Семінар
 • Тренінг
 • Практикум
 • Робоча група

Результати для компанії та учасників:

Після закінчення програми учасники:

 • Зможуть самостійно сформувати аналітичні звіти, що дозволяють в режимі реального часу аналізувати ефективність системи управління асортиментом, замовленнями, постачанням, ціноутворенням, викладенням та просуванням товарів
 • Навчаться приймати правильні та своєчасні рішення на основі результатів аналізу

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ

Ви плануєте підвищити якість та ефективність бізнес-процесів і створити таку систему управління, яка захищала б вашу компанію «від людського чинника». У такому разі не обійтися без змін в інформаційній системі, які будуть враховувати функціональні потреби бізнесу, кращі практики управління торговим підприємством та гнучко реагувати на потреби зростання бізнесу.

Тривалість: 4-16 годин

Для кого цей тренінг:

категорійні менеджери, операційні директори, директори з продажу, керуючі магазинами, керівники IT-відділу, комерційні директори, власники бізнесу

Формати навчання:

 • Семінар
 • Тренінг
 • Практикум
 • Робоча група

Результати для компанії та учасників:

Після закінчення програми учасники:

 • Зможуть говорити з розробниками або внутрішніми IT-фахівцями однією мовою
 • Ставити завдання щодо модифікації існуючої ІС або вибирати нову під існуючі та майбутні бізнес-процеси компанії
 • Навчаться оцінювати ефективність пропозицій розробників з погляду «час-гроші-результат»
 • Навчаться створювати функціональні вимоги, формувати технічне завдання та контролювати процес впровадження

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ

Річні переговори у закупівлях – це лише верхівка айсбергу.

А під водою – система ключових показників та асортиментна матриця, стратегії та аргументи; живі та людські емоції, вміння чути інтереси партнера та домовлятися навіть у найважчих та суперечливих бізнес ситуаціях

Для кого цей тренінг:

категорійні менеджери, менеджери із закупівель, комерційні директори, власники бізнесу

Формати навчання:

 • Семінар
 • Тренінг
 • Практикум
 • Робоча група

Результати для компанії та учасників:

Після закінчення програми учасники:

 • Вчитися поєднувати стратегію управління категорією та комерційні умови співпраці
 • Оцінювати ефективність співпраці з кожним постачальником
 • Отримають навичку якісної підготовки: вибір стратегії, фіксація факторів сили та слабкості, програвання сценаріїв
 • Вчитися розглядати переговори як частину співробітництва та розширювати поле торгу
 • Сформують навичку продажу своїх цілей через інтереси партнера
 • Підвищать свої комунікативні компетенції та навички управління емоціями

ОТРИМАТИ ПРОГРАМУ ТРЕНІНГУ

 

 

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДБІР ПРОГРАМ

АУДИТ

ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ

ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ

РОЗРОБКА ТА ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ КАТЕГОРІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

РОЗРОБКА ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ НАВЧАННЯ

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК, ZOOM ЗУСТРІЧ

Индивидуальный подбор программ

Получить программу тренинга

Получить подробную информацию

Компания:
Должность: Руководитель
Дата проведения:
Тренинг:

Очень много важной информации, которую можно применять на практике. Обязательно буду использовать новые знания в сфере аналитики и работы с ассортиментом. Думаю, что в Компании будут пересмотрены некоторые подходы к оптимизации ассортимента. Наиболее полезными оказались навыки ведения переговоров. Виктория Снегирева настоящий профессионал!


Компания:
Должность: Менеджер
Дата проведения:
Тренинг:

Тренинг понравился. Раздел по аналитике оказался для меня наиболее полезным и информативным. Сделала для себя новые открытия в переговорном процессе, поняла, как правильно противостоять поставщикам. Виктория Снегирева постоянно держала контакт с участниками, отвечала на интересующие нас вопросы и делилась примерами из личного профессионального опыта


Компания:
Должность: Менеджер
Дата проведения:
Тренинг:

Лично для себя открыл новые методы анализа и виды бонусов. Удивили алгоритмы в проведении переговорного процесса, именно они оказались наиболее полезными. Поставил для себя высокую планку – по максимуму применять полученные знания. Виктория отлично справилась со своей задачей! Два дня тренинга были наполнены живыми примерами, цифрами, полезной информацией из профессионального опыта бизнес – консультанта.


Компания:
Должность: Менеджер
Дата проведения:
Тренинг:

Инструменты, которые предложила консультант Виктория Снегирева, были новыми и актуальными. В профессиональной деятельности буду использовать матричный анализ, работу с поставщиками, при возможности еще некоторые виды анализа. По образованию я не менеджер, однако, все было предельно ясно!


Компания:
Должность: Менеджер
Дата проведения:
Тренинг:

Тренинг оцениваю на отлично! В практической деятельности буду использовать полученные навыки и знания по созданию структуры ассортимента, типам анализа, взаимодействия между структурами. Для повышения эффективности отдела закупки буду рекомендовать данную программу коллегам. Для меня были новыми и чрезвычайно полезными методы анализа.


Компания:
Должность: Руководитель
Дата проведения:
Тренинг:

Тренинг полезен, т.к. позволяет взглянуть на существующие бизнес-процессы с другой стороны, и оценить их эффективность. В практической деятельности буду применять аналитические алгоритмы, переданные нам Викторией. Думаю, внедрение новых навыков приведет к позитивной коррекции товарооборота. Качество изложение материала оцениваю на «5» по пятибалльной шкале: логичность изложения, адекватность примеров, информативность, доступность изложения, очень наглядно.


Компания:
Должность: Категорийный менеджер
Дата проведения:
Тренинг:

Тренинг очень понравился. Узнала три нове вещи: этапы внедрения категорийного менеджмента, условия по переговорам, изменения анализа мотивации. Виктория Снегирева была очень убедительной, открытой к вопросам участников, приводила практические жизненные примеры.


Компания:
Должность: Категорийный менеджер
Дата проведения:
Тренинг:

В своей дальнейшей профессиональной деятельности планирую применять алгоритмы, полученные за время открытого тренинга, а именно: матричный анализ, введение новых бонусов, оптимизации торгового пространства. Надеюсь, благодаря посещению данной программы, возрастет эффективность моей работы лично и работы отдела в целом. Виктория Снегирева показала себя на очень высоком уровне. Изложение информации было на доступном уровне, участники тренинга получали обратную связь, ответы на интересующие их вопросы.


Компания:
Должность: Руководитель
Дата проведения:
Тренинг:

Тренинг очень понравился. Бизнес-консультант поразил своим профессионализмом, логикой изложения материалов, контактом с аудиторией. Для себя узнал много нового. Обязательно буду применять матричное планирование, показатели GMPOI, GMPOL, GMPOS в своей дальнейшей работе. Осознаю, что придется внести корректировки в рабочую деятельность. Мое заключение: тренинг – супер!

 


Напишите отзыв

НАПИШІТЬ НАМ